Специјализовани тим за спасавање из рушевина, који чине осморица ватрогасаца Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу, од уторка даноноћно ради на отклањању последица земљотреса и спасавању људских живота и проналажењу преживелих након земљотреса у Турској.

Из подручја у Турској које је највише погођено земљотресом, како је за Радио телевизију Крагујевац, изјавио ватрогасац Владица Момчиловић, припадник Управе за ванредне ситуације Крагујевац,  осам чланова чини комплетан специјалистички тим. Град је у потпуности урушен, више од 80 посто објеката је срушено, а локално становништво је уплашено. Тимови раде даноноћно на пословима евакуације и спасавања из урушених објеката.

Иначе, како медији преносе, локалне спасилачке службе данас су из рушевина извукле и спасиле жену, коју су претходно уз помоћ специјализоване опреме за електронску аудио и видео претрагу, лоцирали српски ватрогасци – спасиоци. Она је била под рушевинама седмоспратне зграде 108 сати.

Српски тим који помаже турском народу након разорног земљотреса чини 45 припадника Специјалистичког тима за спасавање из рушевина Сектора за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова из Београда, Новог Сада, Крагујевца, Ужица, Ваљева, Ниша и Бора, као и спасилачки пас Зиги.