Градоначелник Крагујевца Никола Дашић и Славољуб Милановић отац рано преминулог сина Богдана, потписали су данас Уговор о регулисању међусобних права и обавеза о заједничком финансирању изградње Дечијег одмаралишта на Бешњаји. Одмаралиште ће, на иницијативу оца понети име „Богдан Милановић“.

Идеја се родила пре нешто више од две године, али потписивању уговора и покретању поступка изградње, претходио је читав низ припремних радњи и папиролошких процедура, с обзиром на то да се парцела налази на територији града Јагодине, што је додатно успоравало сваки корак. Коначно, усвојени су сви неопходни планови и предат захтев за издавање грађевинске дозволе.

Потписивањем уговора покрећемо поступак изградње новог дечијег одмаралишта на месту старог које је због дотрајалости порушено, рекао је градоначелник Дашић захваљујући се у име града Славољубу Милановићу, који том али и другим пројектима и донацијама, чува сећање на свог сина.

Славољуб Милановић обезбедио је део средстава у износу од 380 000 евра за изградњу дечијег одмаралишта, а град Крагујевац се уговором обавезује да изгради објекат у складу са наменом и саобраћајницу до самог одмаралишта. Коначно, после две године жеља нам се остварила и градња одмаралишта креће на пролеће. Очекујем да читав пројекат приведемо крају у 2024. години, да буде достојан сећања на Богдана, али достојан и града Крагујевца, на радост све крагујевачке деце и родитеља.

Десило се то што се десило, ја сам остао сам, немам више никога и немам више ништа. Имам само жељу да сачувам име свога сина ако нисам могао да сачувам њега, казао је Богданов отац. Надам се да ће кроз ово одмаралиште које заједно градимо и које ће носити име мога сина, сећање на Богдана бити сачувано од заборава дужи низ година и да ће генерације и генерације неких нових клинаца у одмаралишту проводити прва зимовања и прве наставе у природи. Желим да се сећају свог детињства, као што се ја сећам Бешњаје пре 40 и 50 година.

Иначе, Богдан Милановић је врхунац своје каријере остварио у Америци као програмер. Он је још као средњошколац, након треће године математичког смера Прве гимназије отишао на усваршавање у Олимпију. Током докторских студија, почео је самостално да прави сајтове, радио је за разне агенције и престижне авио компаније, након чега се осамосталио. Направио је програм који је био уврштен међу десет у свету. Богдан Милановић рођен 1990. године а преминуо је 3. јануара 2019. године на путу од Америке до родног Крагујевца, од последица канцера.