У Градској управи Крагујевца данас је одржана обука под називом ”Љубазна и насмејана општина” намењена запосленима који су у директном контакту са грађанима. Реч је активностима у оквиру пројекта „Обука за државну службу за 21. век у Републици Србији“, који финансира Шведска агенција за међународни развој и сарадњу (СИДА), а спроводи Програм Уједињених нација за развој (УНДП) у партнерству са Националном академијом за јавну управу (НАЈУ). Службеницима Градске управе који ће похађати ову обуку у мањим групама, обратила се Сања Туцаковић, члан Градског већа за локалну самоуправу.

Један од приоритета десетогодишњег плана развоја града Крагујевца јесте јавна управа по мери грађана, а једна од мера која ће допринети остварењу тог циља је едукација запослених. У протеклом периоду смо доста тога учинили на успостављању система едукације запослених. Претходне недеље у посети нам је био директор Националне академије за јавну управу, Дејан Милетић који је том приликом похвалио град Крагујевац као локалну самоуправу са највећим бројем одслушаних обука и добијених сертификата у 2022. години. У том тренду настављамо и у 2023. години. Данас започињемо обуку „Љубазна и насмејана општина“ за службенике који имају директан контакт са грађанима. Циљ је да запослени који раде са грађанима побољшају квалитет услуге коју пружамо грађанима како би били задовољни не само службеници већ и грађани Крагујевца – казала је Сања Туцаковић.

Обука „Љубазна и насмејана општина” спроводи се онлајн, преко платформе Националне академије за јавну управу, а спроводе је сертификовани тренери ове установе. Службеници Градске управе који раде у директном контакту са грађанима похађаће ову обуку у малим групама, наредних седам дана, у веб учионици која је прилагођена овој намени, објашњава Марија Шапић, начелница Градске управе за људске ресурсе и заједничке