Градоначелник Никола Дашић са сарадницима обишао је данас радове на реконструкцији Трга војводе Радомира Путника, започете крајем октобра прошле године. Иако је тада најављено да је рок за завршетак радова крај 2023. године, према речима Јелене Радељић одговорног извођача радова испред конзорцијума Alex E&C и Vistok Investments и Дејана Ружића в.д. начелника Градске управе за развој и инвестиције, динамика је таква, да ће радови највероватније бити окончани два месеца раније, већ у октобру.

Имовину града Крагујевца и државе Србије нема право нико да уништава, рекао је градоначелник Никола Дашић, одговарајући на питања новинара како коментарише синоћни скуп који су у сали Скупштине града организовале опозиционе странке и њихови лидери. И ми смо дуго били опозиција али смо се бавили политиком на озбиљан начин. У борби за своје циљеве никада нисмо рушили или оштетили јавну имовину - имовину Републике Србије или града Крагујевца.

Скуп је најављен за друге намене, једна одборничка група је поднела захтев за коришћење сале Скупштине града, али без помињања имена учесника синоћњег скупа. Поручујем да нема потребе убудуће то да раде, нека се слободно представе јер се скупштинска сала даје или издаје, за пет – шест хиљада динара, свима на коришћење. С обзиром на то да се ради о странкама које немају своје одборнике у Скупштини града Крагујевца, замолио бих њих и све друге који користе салу да чувају имовину и да поштују тај простор а не да остављају гомиле смећа иза себе. Али, то довољно говори о њима и то су мање битне ствари, закључио је Дашић и додао да је много важнији Трг војводе Радомира Путника који ће у пуном сјају засијати већ у октобру.

Наша је жеља да ово буде тек почетак развоја градског центра, који ће бити достојно лице Крагујевца, попут Змај Јовине улице у Новом Саду или кнез Михаилове у Београду. Сада ће и Крагујевац имати препознатљиву пешачку зону где ће суграђани и туристи моћи да уживају. Ово је само почетак, најавио је градоначелник Никола Дашић и додао да је у плану завршетак читавог потеза Милошевог венца и улице Црвено барјаче, односно спајње са старом вароши. Читав овај простор и даље ће се ширити ка Перону али и ка Робној кући Београд, како би сутра центар Крагујевца био леп и достојан попут других европских градова.