Адреса новог званичног сајта града Крагујевца од данас је kragujevac.ls.gov.rs.

Израда новог сајта града покренута је на иницијативу градоначелника Николе Дашића а у складу са развојем свих електронских услуга на којима је град Крагујевац интензивно радио, казала је Сања Туцаковић, чланица Градског већа за локалну самоуправу на конференцији за медије у предузећу еКГ ИнфоДата, на којој је представљен сајт.

Платформу за нову званичну веб презентацију обезбедила је Канцеларија за информационе технологије и електронску управу Владе Републике Србије потпуно бесплатно, а имплементирао га је еКГ ИнфоДата, предузеће чији је оснивач Град.

Нови сајт града усклађен је са Законом о електронској управи на платформи је ls.gov.rs и први усклађен и са формом свих сајтова државних органа. Интуитиван је и конфоран за рад и за службенике локалне самоуправе и за грађане који ће једноставније и лакше приступати информацијама, а у оквиру одређене форме на сајту моћи да постављају питања градоначелнику или одређеним службама Градске управе, казала је Туцаковић.

Информације и све што је објављено на сада већ старом сајту налазе се на адреси www.arhiva.kragujevac.rs.