Поводом обележавања Дана државности, у Крагујевцу ће сутра у 9 сати бити одржана Сретењска академија под називом “Кнежев запис” у Старој скупштини. Након сретењског говора градоначелника Николе Дашића, сретењску беседу одржаће председник Републике Србије Александар Вучић.

Организационе припреме за сутрашњу академију се приводе крају. Завршена је  генерална проба драмског приказа “Кнежев запис”, по тексу Владимира Ђорђевића, у режији Младена Кнежевића у коме играју глумци Књажевско – српског тетара Петар Лукић, Чедомир Штајн, Никола Милојевић, Аврам Цветковић, Надежда Јаковљевић, Милица Лазовић и Марија Ракочевић.

Академија ће бити завршена песмом “Ово је Србија”, коју ће извести Градски камерни хор Лицеум.

Сретењску академију „Кнежев запис“ директно ће преносити Радио телевизија Крагујевац и Радио телевизија Србије.