Такмичарима и члановима Атлетског клуба Раднички, члан Градског већа за спорт Предраг Стевовић у име града Крагујевца уручио је данас 40 сетова спортске опреме.

Реч је о веома вредној спортској опреми за обављање њихових тренажних активности и што се тиче Атлетског клуба Раднички то већ постаје традиција. Спортску опрему делимо великом броју спортских клубова, организација и удружења јер је важна за све оно што од њих очекујемо, а то је стварање сјајних резултата и нових такмичара. АК „Раднички“ има веома дугу историју и сигуран сам да у овом клубу имамо нове шампионе попут Лазара Анића и Иване Шпановић, јер су у услови у којима тренирају сјајни. Град Крагујевац се труди да помогне сваком клубу који ради са децом, а Атлетски клуб Раднички има веома велику регрутну базу. Дуги низ година са члановима клуба раде веома искусни тренери, а ниједан врхунски такмичар и сјајни резултати не настају преко ноћи, због чега град Крагујевац мора да прати њихов рад, поручио је Стевовић.

Атлетски клуб Раднички има преко 200 чланова, а преко 100 полазника школе атлетике. Опрему за такмичаре обезбеђује клуб а у томе нам помаже град Крагујевац, каже Слободан Спасић, секретар, олимпијац и тренер у клубу. Да Град не улаже у спорт у Крагујевцу не би било ни спорта а ни атлетике јер је он наш главни финансијер на чему смо захвални градоначелнику и члану већа за спорт који су увек уз нас. Град нам помаже стално а помогао нам је и сада вредном опремом у виду дресова, тренерки и шушкаваца који су нам потребни за тренинге. Ову 2023. годину почели смо успешно јер смо на јуниорском првенству државе освојили три медаље, у току је сениорско државно првенство у Београду, подсетио је Спасић и најавио учешће атлетичара Радничког и на европском првенству у Истамбулу на коме се наш Лазар Анић види као финалиста.