У здању Старе скупштине у Крагујевцу, Сретењској академији под називом „Кнежев запис“ данас је присуствовало пола државног врха на челу са председником Републике Александром Вучићем. Прослави Дана државности и уставности присуствовали су Владимир Орлић председник Народне скупштине Србије, бројни народни посланици и министри у Влади Србије: Ђорђе Милићевић министар без протфеља, Бранко Ружић министар просвете, Зоран Гајић министар спорта, Михаило Јовановић министар информисања и телекомуникација, Братислав Гашић министар унутрашњих послова, Дарија Кисић министарка за бригу породици и демографију и Ивица Дачић први потпредседник Владе задужен за спољну политику и безбедност и министар спољних послова.

Између два Сретења учинили смо Крагујевац бољим и лепшим местом за живот, поручио је градоначелник Никола Дашић и подсетио да је уз подршку председника државе и Владе Србије коначно решен вишедеценијски проблем аерозагађења заменом котлова на угаљ котловима на гас у градској топлани.

Отворена је најмодернија Палата правде – зграда правосудних органа, као и нови Казнено - поправни завод. Средином прошле године, у пробни рад пуштен је и други објекат Државног дата центра. Уз суперкомпјутер, који је држава купила за два милиона евра, Србија је постала једна од 26 земаља у свету која поседује сопствену платформу за развој вештачке интелигенције.

У оквиру државног пројекта станоградње у насељу Денино брдо завршена је градња близу хиљаду станова. Положен је и камен темељац за нови Ватрогасни дом. Половином ове године очекујемо и отварање Центара изврсности Универзитета у Крагујевцу – једног од најзначајнијих научно – истраживачких центара, јединственом не само у нашој земљи, већ и у региону.

До краја године биће завршена реконструкција Тржнице најавио је у Крагујевцу председник Вучић и додао да ће бити једна од најлепших у целој Србији. До краја ове недеље завршићемо све што је папиролошки важно како бисмо кренули у тај посао. Најкасније за три месеца почеће радови на изградњи стадиона „Чика Дача“ што ће за Шумадинце и Крагујевац бити један од највећих и најважнијих развојних пројеката. Ове године крећемо и у изградњу Северне обилазнице око Крагујевца у дужини од 22 километра, значајне за нову индустријску зону али и чистији ваздух око Лепенице и другим деловима града. Изградњом Северне обилазнице биће убрзани сви токови око Крагујевца и створени услови за повезивање са Коридором 11 јер ће се у продужетку изградити још 37 километара саобраћајнице од Вучковице до Мрчајеваца, чиме Крагујевац постаје посебна мрежа путева и центар не само Шумадије већ и читаве Србије. Наредних дана биће потписани и уговори о изградњи брзе пруге Београд – Ниш, а Крагујевац мора да буде прикопчан пругом јер ће онда имати брзу пругу до Будимпеште, Прешева и Димитровграда. Подсетивши да ће држава са 8,5 милиона евра финансирати и изградњу ФИЛУМ-а, председник Вучић је рекао да ће држава отплатити и пола кредита које је Крагујевац узео за изградњу Тржнице.