Поводом обележавања Дана театра и 188 година од оснивања, у Књажевско-српском театру, по традицији, додељене су Статуета „Јоаким Вујић“, Прстен са ликом „Јоакима Вујића“ и годишње награде Театра. У холу Театра отворена је изложба студената ФИЛУМ-а (Одсек за примењену и ликовну уметност студијског програма Графички дизајн и уметност књиге) под називом „Позориште овде”, а потом изведена најпосећенија представа током протекле године, „Успомене на Црвену заставу” по тексту Милована Мрачевића, у режији Александра Лукача.

Миљан Бјелетић, члан Градског већа за културу, честитајући Дан театра истакао је да се током скоро двовековног трајања, крагујевачко позориште  сусретало са различитим изазовима (економске кризе, ратови, идеолошке промене), изазовима који су подразумевали зебњу као свакодневицу.

Али онако како је својевремено Јоаким Вујић умео да корача, генерацијски умели смо да газимо и стазама и богазама и да позивајући се на наш културни идентитет сачувамо овај театрон бивших, садашњих и будућих доајена. Ватра коју је упалио Јоаким Вујић још увек греје овај храм културе и наш културни идентитет – казао је Бјелетић.

Статуета „Јоаким Вујић“ додељена је писцу, драматургу, театрологу, позоришном критичару и професору Радомиру Путнику за изузетан допринос развоју позоришне уметности у Србији у 2023. години.

– Радомир Путник је својим знањем, посвећеним радом и љубављу према театру допринео да се значајан део српске позоришне баштине публикује и сачува. Поред осталог, био је и уредник уметничког програма ТВ Београд, директор драме Народног позоришта у Београду, позоришни критичар листа „Политика”, главни уредник часописа „Сцена” и „Театрон”. Свеукупним професионалним радом дао је изузетан допринос развоју позоришне уметности у Србији и заслужено се сврстао у породицу Јоакимових потомака: добитника Статуете „Јоаким Вујић” каже се у образложењу одлуке жирија који је радио у саставу: Младен Кнежевић, директор Књажевско-српског театра, Милош Латиновић, директор Битеф театра, Јелена Кајго драматуршкиња и глумци Књажевско-српског театра: Ана Коландели и Саша Пилиповић

Прстен са ликом „Јоакима Вујића” за изузетан допринос развоју Књажевско-српског театра и афирмацији његовог угледа у земљи и иностранству додељен је Милићу Јовановићу, глумцу који је посвећено играо у крагујевачком театру више од 40 година и остварио више од 70 позоришних улога, режирао представе, глумио у телевизијским серијама, на филму.

За изузетну посвећеност послу и постигнуте уметничке резултате у протеклој календарској години, годишње награде Књажевско-српског театра додељене се глумцима Марини Стојановић, Миодрагу Пејковићу и Ани Коланђели.

Годишња награда Театра за изузетну посвећеност послу и постигнуте резултате у протеклој години додељена је и Данијели Стевић, организаторки програма.