У оквиру улагања у аматерски спорт, још један фудбалски клуб добио је вредну спортску опрему. Реч је о Фудбалском клубу Маршић.

Ово је осми клуб коме је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт, уручио лопте и дресове.

Ово је клуб са дугом традицијом и један од аматерских клубова који има велики утицај на читаво насеље. Желим да оваква врста помоћи аматерским клубовима постане добра пракса и један од начина на који ће град показивати бригу о аматерском спорту. Аматерски фудбал је дуги низ година финансиран од стране Фудбалског савеза Крагујевца који у потпуности финансира Град Крагујевац, тако да је та помоћ дугогодишња и континуирана. За набавку опреме за осам фудбалских клубова опредељено је око пола милиона динара, та опрема је подељена, а намера нам је да са овом праксом наставимо и надаље – казао је Стевовић.

Опрема коју су добили фудбалски клубова нижих лига је квалитетна и свакако ће им користити за такмичарске, али и пријатељске и припремне утакмице.

Саша Симић, члан управе ФК Маршић захвалио се у име клуба на вредном поклону који им у овом тренутку пуно значи.

Фудбалски клуб Маршић је клуб са традицијом дугом скоро један век. Стабилан је члан Прве градске лиге, али се у клубу не задовољавају тиме јер су амбиције усмерене на улазак у Шумадијску зону.