Јавни позив за достављање предлога за доделу годишње награде града Крагујевца – Ђурђевданске награде који је расписала Скупштина града Крагујевца, Одбор за обележавање празника, јубилеја и доделу признања је у току.

Награда се додељује за дело које представља највредније достигнуће у Крагујевцу у областима: привреде, приватног предузетништва, проналазаштва, уметности, науке, медицине, архитектуре и урбанизма, новинарства, образовања, спорта, доприноса у акцијама хуманитарног карактера и другим областима значајним за град.

Награду може добити физичко или правно лице које има пребивалиште, односно седиште на територији града Крагујевца, а може се доделити и посмртно.

Желимо на овај начин да афирмишемо град Крагујевац, да афирмишемо позитивне догађаје, позитивне вредности које су остварение у протеклој календарској години. Зато се Ђурђевданска награда додељује за најбоље достигнуће које је постало доступно јавности током 2022. године.

Процедура за предлагање кандидата је да свако физичко или правно лице може да поднесе предлог. Скупштински одбор испитује да ли предлози испуњавају формалне услове, затим се шаљу Комисији коју образује градоначелник. Комисија даље разматра те предлоге и доноси закључак са листом кандидата која се потом прослеђује Скупштини града на изјашњавање – каже Мирослав Петрашиновић, председник Скупштине града.

Предлог се доставља у писаној форми, са образложењем и садржи податке о аутору – кандидату и делу које се предлаже, резултате рада кандидата и назнаку области за коју се кандидат предлаже.

Предлози се достављају путем поште или непосредно, предајом у канцеларији 205/ II у Скупштини града Крагујевца, радним данима од 8.00 до 15.00 сати.

Предлоге треба доставити најкасније до 1. марта ове године, а детаљне информације могу се добити  на телефон 034/306-129.

Јавни позив је објављен у дневном листу „Курир“, новинама „Крагујевачке“ и на званичном сајту града Крагујевца.

ЛИНК ка позиву