Председница Владе Републике Србије Ана Брнабић председавала је данас седници Савета за координацију акивности и мера за раст бруто домаћег производа (БДП), на којој су анализирани резултати остварени у свим областима важним за стабилност домаће економије и одрживи привредни раст.

Седници је поред чланова Владе Србије и директора јавних предузећа присуствовао градоначелник Крагујевца Никола Дашић, као и градоначелници Београда, Новог Сада и Ниша. Посебно су разматране области које треба да допринесу привредном расту Србије у 2023. години, попут грађевине и инфраструктуре.

Како би се очувао одржив привредни раст, на седници је истакнута важност даљег улагања у капиталне пројекте у области путне и железничке инфраструктуре.

Председница Владе је оценила да је неопходно сагледати тренутно стање српске привреде и правовремено реаговати, како би наша земља у текућој години остварила што бољи привредни раст.

Када је реч о пољопривредној производњи, истакнуто је да су предузете све мере како би пољопривредним произвођачима субвенције биле исплаћене на време.

Министарство је ревидирало критеријуме за учешће у ИПАРД програму како би већи број регистрованих газдинстава могао да аплицира за ова европска средства за пољопривреду.

Како је закључено, посебан акценат биће на проналажењу нових тржишта за извоз домаћих производа.