На раскрсници улица Вука Караџића и Бранка Радичевића биће реконструисан простор чиме крагујевац добија нови трг који ће носити назив Трг омладине. За извођача радова Град Крагујевац је расписао јавни позив који ће бити отворен до 6. марта. У оквиру реконструкције на тргу ће бити постављен споменик у природној величини рок састава Смак, симбола рока Крагујевца и старе Југославије.

У техничком делу документације наведено је да пројектом предвиђена реконструкција зоне пешачких комуникација и мирујућег саобраћаја у делу улица Вука Караџића и Бранка Радичевића у делу њихових укрштања завршно са простором испред Дома омладине.

Јавни позив за реконструкцију партера Дома омладине од Ђачког трга до раскрснице отворен је до 6. марта, а уговор за изливање скулптуре чланова групе у природној величини је потписан.