Полуфинале Шумадијских зимских игара се наставља 3. марта, а у даљем такмичењу домаћини ће бити Горња Сабанта, Поскурице и Доња Сабанта. Жребањем су данас извучени парови и десет екипа је подељено у три групе па ће се са првим домаћином Горњом Сабантом надметати екипе Маршић и Велике Пчелице. Поскурице ће 10. марта угостити екипе села Влакча и Трмбас а 17. марта  у Доњој Сабанти у полуфиналу са домаћинима такмичиће се екипе из Ботуња, Добраче и Драче.

Посећеност и гледаност Шумадијских зимских игара 2023 је велика и то је веома добро а како буде одмицало такмичење биће све узбудљивије. Сигуран сам, и посећеност још већа, оценио је Слободан Ломовић, саветник у Одељењу за пољопривреду и председник овогодишњег жирија.

Представници екипа које су ушле у бараж задовољни су досадашњим током манифестације и надају се да ће тако наставити и у наредним сусретима.

Сви смо се лепо дружили и стари и млади и то је оно што је најважније. Одржавањем игара, шумадијско село чува традицију и учи младе о коренима и старим обичајима, истиче Љиљана Миловановић председница Савета МЗ Горња Сабанта и капитен екипе првог домаћина полуфинала. У наставку такмичења није важно како ће ко да прође, наравно да је велика жеља за победом, али важно је да се добро и квалитетно дружимо. Она је поздравила све учеснике и захвалила се на лепом дружењу током претходних месеци.