У хотелу Индустријал у Крагујевцу, у периоду од 20 до 26. фебруара 2023. године, одржава се прва БОЛД регионална радионица за младе узраста од 18 до 28 година.

Учесници радионице су млади из Босне и Херцеговине, Црне Горе и Србије, а предавачи и гости су из Велике Британије, Данске, Сједињених Америчких Држава и региона.

Јучерашњој радионици приисуствовала је Холи Зардус, аташе за културу у Амбасади САД и представници Града Крагујевца, Мирослав Петрашиновић, председник Скупштине града и Стефан Јовановић, помоћник градоначелника за омладину и сарадњу са Универзитетом.

Хвала вам што сте одабрали Крагујевац као домаћина ове радионице. Ми на вас гледамо као на лидере Западног Балкана, на људе који ће сутра преузети одговорност за управљање у својим градовима, у својим државама и јако је важно да се на оваквим семинарима окупљате и дружите и већ сада стварате и размењујете контакте јер су такви контакти веома значајни за вашу будућност. Ви ћете свакако сутра бити они који ће наставити иницијативу Отворени Балкан, повезивања народа овог региона што доводи до размене идеја, људи, капитала и свеобухватног прогреса целог нашег региона – казао је Петрашиновић.

Примарни фокус радионице је подучавање младих како да разраде своје пословне идеје кроз иновативне методе и континуирано усавршавање предузетничких знања и лидерства.

Уз подршку и искуство неких од водећих фасилитатора и предузетника, млади из регије имаju прилику да међусобно сарађују, решавају проблеме и уче како да у будућности постану успешни предузетници. Такође, добиће прилику да уче о неуспеху, предузетничкој визији, прикупљању средстава за финансирање властитих идеја, као и о томе како да постану позитиван узор у региону.

Радионицу је организовала регионална невладина организација SEED – Southeast Europe Entrepreneurship & Development унутар БОЛД (Балкански омладински лидери) иницијативе под покровитељством Америчке aмбасаде у Београду. SEED промовише предузетништво кроз призму рада са младима који желе да покрену своје властите предузетничке идеје и подрже сарадњу младих на регионалном нивоу.