Председник Скупштине града, Мирослав Петрашиновић сусрео се данас са Маријом Крилосовом, начелницом Одељења за међународну сарадњу града Ростова на Дону (Русија) која је овом приликом уручила позивно писмо градоначелника Ростова на Дону да званична делегација града Крагујевца посети овај град и тиме започне конкретну сарадњу.

Постоји много могућности за сарадњу у више области, од привреде, до културе и образовања. Желим да се захвалим на позиву и писму које је послао градоначелник града Ростова на Дону. Пренећу то градоначелнику града Крагујевца како бисмо формирали делегацију која би била на једном високом нивоу која одговара и граду и земљи као што је Руска Федерација – казао је Петрашиновић.

Предлог госпође Крилосове је да уочи посете званичне делегације града Крагујевца њиховом граду буде организована онлајн конференција на којој би учествовали привредници са обе стране.

Председник Скупштине града, Мирослав Петрашиновић посетио је Ростов на Дону 2021. године када је учествовао на трећем Међународном патриотском форуму „Миротворство генерација у историјском памћењу руске државе“.