Полагањем венаца крај споменика „Талац“, обележена је 81 година од страдања родољуба на Метином брду. У име Града, венац је положио Зоран Младеновић, заменик председника Скупштине града.

Слобода је универзална тековина човечанства и право сваког човека, истакао је Младеновић. Вековима се српски народ борио за слободу, а двадесети век је био посебно турбулентан и тежак. Фашистичко-нацистичка творевина и њене фаланге су у логорима и на стратиштима терором и крвљу онемогућавале сваки покушај слободе да дође на ове просторе. Због тога је наш Крагујевац омеђен стратиштима која нас подсећају да су многи људи дали своје животе за слободу. Данас им одајемо пошту са руком на срцу, јер се они ту налазе, и дубоким наклоном – сећамо се, обележавамо и не заборављамо жртву коју су положили.

Данас обележавамо 81 годину од стрељања антифашиста, патриота и родољуба, рекао је Жељко Зиројевић, председник ГО СУБНОР-а Крагујевац. Без обзира на њихову верску, националну и идеолошку припадност, стрељани су због тога што су волели своју отаџбину. Као њихови потомци, ми се клањамо њиховим сенима, одајемо им пошту, не заборављамо, памтимо и чувамо Србију.