Градоначелник Крагујевца Никола Дашић са сарадницима у градској кући организовао је пријем за Њ.Е. Анке Конрад, амбасадорку Савезне Републике Немачке која је данас посетила Крагујевац.

Однос између Немачке и Србије су веома блиски као и Крагујевца и Немачке, рекла је амбасадорка Конрад, након састанка са градоначелником. Амбасадорка је изразила задовољство због постојеће сарадње и истакла да сарадња наших двеју земаља није само на економском плану, посетила сам данас и Универзитет у Крагујевцу како бисмо је проширили у области науке и културе, размене студената и ученика, а добар оквир за то је дугогодишња сарадња градова Инголштата и Крагујевца. Подразумева се да желимо и даље да је негујемо и продубљујемо и зато је важно да о томе разговарамо отворено и интензивно све то због будућности младих, боље перспективе Србије која се налази на путу ЕУ у чему ће је Немачка увек подржати, поручила је амбасадорка Конрад.

Имао сам задовољство да званично угостим амбасадорку Савезне Републике Немачке, Њену екселенцију Анке Конрад иако смо више пута имали прилике да се сретнемо. Разговорали смо о могућим видовима сарадње између Крагујевца и немачких компанија које долазе, као и развијању односа у области културе и образовања, рекао је градоначелник Никола Дашић.

Ове године се навршава и двадесет година сарадње и пријатељства са градом Инглштатом и на неки начин бисмо могли да обележимо тај јубилеј, подсетио је он и истакао да Крагујевац има узајамно поштовање због изузетне сарадње и услова у којима инвеститори из Немачке послују овде, наводећи компаније Сименс, Вакер Нојсон који запошљавају велики број Крагујевчана. Немачка држава и народ познати су по прецизности, продуктивности, високом технолошком развоју од којих може да се научи не само у области привреде већ и другим областима, казао је градоначелник Дашић.