Доделом пехара и медаља најбољим екипама ученика другог разреда основних школа, у Крагујевцу је завршено општинско такмичење у познавању правила и безбедности у саобраћају „Пажљивкова смотра“, које је у протекла два дана организовано у Основној школи Станислав Сремчевић.

Треће место заузела је екипа основне школе „Жикица Јовановић Шпанац“, друго ђаци ОШ „21.октобар“ а на окружном такмичењу град Крагујевац ће у категорији ученика другог разреда представљат ученици ОШ „Милоје Симовић“.

Пехаре и медаље победничким екипама у име града Крагујевца уручила је Маја Ангеловска чланица ГВ за комуналну делатност.

Град Крагујевац је успешно у сарадњи са Агенцијом за безбедност саобраћаја спровео пројекат у којем су учествовали вртићи и основне школе, а посебно се радујемо великом одзиву, јер су деца најугроженија категорија учесника у саобраћају, рекла је Ангеловска. Пројекат је одлично конципиран и остварио је свој циљ а то је унапређења саобраћајног образовања, имајући у виду да су деца кроз игру и дружење усвојила нова и утврдила постојећа знања везана за безбедно учешће у саобраћају.

Раду унапређења безбедности у саобраћају, град Крагујевац ће кроз програм Савета за координацију послова саобраћаја, у будућем периоду спроводити бројне активности за које је предвиђено 37 милиона динара. Ова средства која су за 2023. годину обезбеђена од наплате казни за саобраћајне прекршаје, истакла је Маја Ангеловска, биће усмерена за унапређење саобраћајне инфраструктуре у зонама школе и даље на развој саобраћајног образовања и васпитања, превентивне и промотивне кампање. Она је најавила и израду Стратегије безбедности саобраћаја на територији града Крагујевца за период од 2023. – 2033. године.

Пехаре и медаље најбољим екипама првака уручила је др Гордана Дамњановић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту која је честитајући ђацима, учитељима, организаторима и Црвеном крсту који се као партнер прикључио Градској управи за комуналне послове у реализацији „Пажљивкове смотре“, казала да су захваљујући такмичењу деца прошла пут знања који ће им сутра спасити живот. Пажљивкова смотра је најбољи начин да кроз превентивне и едукативне активности заједно са децом учимо и сви ми како се правилно понашати у саобраћају и како сачувати људски живот, поручила је Дамњановић.

Иначе, прво место међу четворочланим екипама првака такође су освојили ђаци ОШ „Милоје Симовић“, друго „Доситеј Обрадовић“ а треће Основне школе „Мирко Јовановић“.