Градоначелник Крагујевца Никола Дашић честитао је Међународни празник жена - 8. март свим Крагујевчанкама a за своје сараднице уприличио је пријем у згради Градске управе.

Посебно сам као градоначелник поносан на чињеницу да су жене на највишим позицијама у Управи града Крагујевца. У десет Градских управа, осам је начелница. Дужност секретара Скупштине града такође обавља жена. Правобранилаштво, локални омбудсман, енергетски менаџер, локални антикорупцијски форум, такође је у рукама жена. Начелница Шумадијског управног округа је жена, рекао је градоначелник Дашић.

Он је подсетио на чињеницу да је Република Србија прошле године заузела 23. место од укупно 146 земаља по питању родне равноправности. Најбоље смо рангирани у домену политичке моћи и партиципацији жена у Влади и парламенту. То се наравно пресликава и на локалне самоуправе. Наш град је направио велики искорак, а конкретним резултатима показали смо истинску посвећеност унапређењу положаја жена, истакао је Дашић и захвалио се на храбрости, њиховој спремности за борбу за европски квалитет живота и рада свих наших суграђана. Зато вама и свим Крагујевчанкама желим да будете сигурне у себе, поштоване и равноправне, у кући, на послу и сваком другом месту.