Град Крагујевац данас је био домаћин семинара за комаданте штабова за ванредне ситуације под називом „Организација рада штаба за ванредне ситуације и руковођење у ванредним ситуацијама“ који заједнички организују Министарство унутрашњих послова Сектор за ванредне ситуације и Мисија ОЕБС-а у Србији у хотелу „Нова Сицилијана“.

У светлу природних катастрофа попут разороног земљотреса који је недавно погодио Турску и Сирију, стравичне железничке несреће у Грчкој или акцидента са амонијаком након исклизнућа воза из шина код Пирота, важно је да се што чешће окупљамо и размењујемо своја знања и искуства. На оваквим саветовањима се размењује знање, унапређују се планови за поступање и то је јако значајно за читав систем одбране од ванредних ситуација. Имамо добру међусекторску сарадњу на локалном нивоу, добру подршку Министарства унутрашњих послова и то нам пуно значи – казао је Дашић.

Велики одзив учесника овог скупа показује одговорност градоначелника и председника општина према својим грађанима и функцији коју врше, каже Лука Чаушић, начелник Сектора за ванредне ситуације,

Данас смо у Крагујевцу лепим поводом јер се овде одржава семинар на коме ће бити размењена искуства са комадантима штабова за ванредне ситуације, што су по правили градоначелници или председници општина. Знамо сви да реакција државе креће од локалне самоуправе. Сви смо увезани у један систем и ово је сјајан начин да све оно што ће нас неминовно чекати у будућности дочекамо на прави начин – казао је Чаушић.