Књажевско српски театар је 2023. годину почео са две премијере у размаку од недељу дана, гостовао на Виркас фестивалу у Хрватској, а следеће недеље са представом „Успоменa на Црвену заставу“ путује у Црну Гору, казао је Младен Кнежевић, директор, најављујући како је истакао „златни период за театар“.

Ове године ће наша публика имати прилике да види неке врхунске представе које су сада апсолутни хитови у Београду, Новом Саду и Нишу. У преговорима смо за представе „Балкански шпијун“, „Ролеркостер“, „Књига о Милутину“, очекују нас и Јоакимови дани за које планирамо богатији и разноврснији програм али и још две примејере - једна представа ће бити у режији Југа Ђорђевића и друга Горчина Стојановића. Изразивши наду да ће ове године остварити копродукцију са Црном Гором, а следеће са Хрватском, Кнежевић се захвалио граду Крагујевцу, градоначелнику и члану Градског већа за културу на подршци Књажевско срспком театру, а посебно због тога што је како истиче „позориште жива ствар“ у коме се на дневном нивоу дешавају промене на које мора одмах да се реагује.

Сходно традици коју негујемо желимо да задовољимо потребе позоришне публике и ширег аудиторијума. Наша намера је да креирамо нови образац културног деловања Књажевско српског театра и печата који ће имати посебну снагу на позоришној мапи наше државе, казао је Миљан Бјелетић, члан Градског већа за културу.

Подсетивши да је прошла година била једна од најпосећенијих у петходних двадесетак година, као и 2019. он је нагласио да је ово начин да даље радимо на планирању публике али и видимо тв лица и глумце које виђамо у телевизијским серијалима и нашим познатим филмовима. Желимо широм да отворимо врата Књажевско српског театра за једно савремено читање позоришних дела у складу са потребама публике и новим тенденцијама на европској позоришној сцени. Ове године имаћемо прилике да угостимо најпознатија имена српских редитеља позоришне уметности који ће учествовати и у креирању позоришних представа у Књажевско српског театра у овој и наредној години. Два пута месечно имаћемо устаљене термине за гостовање реномираних позоришта из наше државе - Атељеа 212, Звездара театра, Позоришта на теразијама, БИТЕФ театра и позоришта из Новог Сада и Ниша, чиме поручио је Бјелетић, чинимо искорак ка унапређењу не само културне сцене града Крагујевца, већ и позоришне сцене.