Предшколске установе „Нада Наумовић“ и „Ђурђевдан“ расписале се Јединствени јавни конкурс за пријем деце на целодневни боравак у предшколске установе чији је оснивач град Крагујевац за радну 2023/2024.годину. У складу са расположивим капацитетима број слободних места у вртићима ПУ Ђурђевдан је 292, а у вртићима ПУ Нада Наумовић 247.

Заинтересовани родитељи који желе да своју децу упишу у неко од обданишта предшколских установа чији је оснивач град Крагујевац, захтев са  документацијом могу да предају почев од понедељка 13. марта закључно са 3. априлом 2023. године лично у канцеларији бр. 5 у улици Првослава Стојановића бр. 10 сваког радног дана од 09.00 до 14.00 сати или путем поште на адресе предшколских установа „Нада Наумовић“ на адресу Саве Ковачевића бр 30. и „Ђурђевдан“ на адресу Првослава Стојановића бр 10, локал бр 7.

Захтев се може поднети и електронским путем, на линку www.euprava.gov.rs на порталу еУправе Републике Србије налази се линк Помоћ, где је објашњен начин попуњавања електронске пријаве.

На основу захтева и предате неопходне документације Комисија ће најкасније до 13. маја 2023. године извршити бодовање и рангирање и утврдити и објавити Прелиминарну листу бодовања и рангирања и Прелиминарни списак примљене деце.

Захтеви за пријем деце на целодневни боравак (Образац 1) могу се преузети на интернет страницама града Крагујевца (https://www.kragujevac.ls.gov.rs/tekst/50654/jedinstveni-javni-konkurs-za-prijem-dece-na-celodnevni-boravak-u-predskolske-ustanove-ciji-je-osnivac-grad-kragujevac-za-radnu-202324-godinu-10032023.php), ПУ „Нада Наумовић“ (www.nadanaumovic.rs), ПУ „Ђурђевдан“ (www.pudjurdjevdan.edu.rs) или непосредно у канцеларији бр. 5 у улици Првослава Стојановића број 10, Крагујевац.