У Крагујевцу у протекла три дана борави прва група од 50 туриста из Северне Македоније коју су желећи да им дочарају лепоте Шумадије и Кругујевца кроз културну, гастрономску и верску понуду, у сарадњи окупиле туристичке агенције из Крагујевца „Долче Вита“ и Скопља „Арка“. Последњег трећег дана свог боравка у Крагујевцу обишли су и дестилерију „Подрум Певац“ симбол очувања традиције у производњи ракије и вина.

Добродошлицу у Крагујевац у име Града и градоначелника пожелео им је председник Скупштине Мирослав Петрашиновић, који их је захваливши се што су одабрали да посете наш град упознао са историјским значајем Крагујевца као првом престоницом и покретачем развоја модерне Србије. Он је указао и на то да је Крагујевац град будућности, имајући у виду да је индустријски, војни и центар аутомобилске, научне а са Државним Дата Центром и ИКТ индустрије. Посета туриста из братске Северне Македоније, који су поред обиласка меморијалног комплекса у Шумарицама у Крагујевцу, а као центар Шумадије обишли и манастир Жичу, Врњачку бању, шумадијског произвођача ракије и вина, култни ресторан „Библиотека код Милутина“, значајна је за промоцију нашег града, културно-историјског, верског, бањског и гастрономског туризма. Наша жеља је да туристи Крагујевац и Шумадију понесу у лепом сећању, да причају о нашем граду и да нам се поново врате, рекао је Петрашиновић.

Ово је иначе била прва група туриста за коју је осмишљена потпуно другачија туристичка понуда, и која је како истичу организатори била веома успешна, а задовољство оним што су обишли, окусили и видели не крију ни туристи из Македоније, због чега се надају да ће се са оваквом сарадњом и наставити.