Заједничка кампања Града Крагујевца и Одељења саобраћајне полиције ПУ Крагујевац која се тиче унапређења безбедности возача трактора и пољопривредних машина на путевима, настављена је и данас у Собовици. Пољопривредницима из села Ресник, Десимировац, Церовац, Jарушице, Нови Милановац, Цветојевац, Јовановац, Опорница, Пајазитово, Подскурице, Лужнице, Шљивовац, ротациона светла су уручили Дамјан Срејић, члан Градског већа за равномерни и одрживи развој села и града и Бојан Радосављевић, начелник Одељења саобраћајне полиције у Крагујевцу.

Средства издвојена за овакве намене потичу од казни које Полицијска управа наплати на терену и половина тих средстава се слије у градски буџет. Ми смо дужни да их искористимо на овакав начин, на пројекте и акције које се тичу унапређења безбедности саобраћаја. Одзив пољопривредника је добар. Купили смо квалитетне уређаје и надам се да ће их добро служити. Осим унапређења безбедности саобраћаја на путевима, пољопривредним произвођачима свакако значи помоћ јер су ова светла неопхопдна а врло често се ломе – казао је Срејић.

Начелник Одељења саобраћајне полиције, Бојан Радосављевић је и овом приликом, у разговору са пољопривредницима подсетио на важност поштовања саобраћајних прописа, с обзиром на то да је сезона пролећних радова у току. Он је апеловао на пољопривреднике да осим поштовања саобраћајних прописа, управљају технички исправним возилом и имају исправне светлосно сигналне уређаје за ноћну вожњу или у условима смањене видљивости

Вредност опреме је више од триста хиљада динара без ПДВ-а, а биће подељено преко 150 сијалица за пољопривреднике шумадијских села.

Током сутрашњег дана, ротациона светла ће бити подељена у Добрачи пољопривредницима из околних села.