Минутом ћутања и полагањем венаца крај споменика у Техничко ремонтном заводу одржана је комеморација за 132 родољуба који су 1942. године страдали у борби против фашизма.

Чувамо сећање на стардале родољубе који су дали своје животе у борби против највећег зла који је задесио свет. Страдали су у борби против нацизма не прихватајући да нацистичка идеологија влада светом и зато су положили животе, рекао је Мирослав Петрашиновић, председник Скупштине града. Да није било њих и њихове жртве не бисмо данас могли да живимо у слободарском свету. И зато, успомена на оно што су урадили, њихова борба и жртва су нешто што стално мора да буде уздигнуто на пиједестал сећања и уткано у ген нашег народа, јер су на њима стасавале наша земља и генерације које су градиле ову земљу, казао је Петрашиновић. Крагујевац као град страдалник и члан Асоцијације градова весника мира се увек и на сваком месту сећа страдалих. Уз вечно сећање на њихову жртву и борбу, и ове године се клањамо њиховим сенима и поручујемо ''Живела Србија''.

У име СУБНОР-а Србије на комеморацији је говорио Жељко Зиројевић, потпредсеник СУБНОР Србије и председник СУБНОР Крагујевац и подсетио да се и данас у срцима чувају пијетет, бол и пркос сећајући се оних који нису поклекли пред пушкама немачког окупатора, оних који су за своју земљу дали животе. Клањајући се њима не заборављамо, памтимо, чувамо и са овог места поручујемо да је Србија вечна и да ћемо нашим потомцима пружити миран и частан живот, рекао је Зиројевић.

У име СУБНОР-а Србије, Зиројевић је уручио признања инжењеру Ненаду Николићу, потпуковнику Славиши Стојиљковићу и захвалницу за допринос у очувању тековина антифашистичке борбе Србије Николи Миловановићу.

Крај споменика у Медни, венце су положили, у име града председник Скупштине града Мирослав Петрашиновић, делегације Техничко ремонтног завода, СУБНОР-а Србија, Крагујевац и Рача, породице страдалих родољуба.