Шумадијске зимске игре улазе у завршну фазу. Полуфинална такмичења ће се одржати на неутралном терену у Дому културе у Доњој Сабанти, у петак, 31. марта где ће се такмичити екипе села Чумић, Поскурице, Страгари и Нови Милановац а у суботу, 1. априла Ресник, Горња Сабанта, Кутлово и Добрача, извучено је на данашњем жребању. Финале овогодишњих Шумадијских зимских игара одржаће се 22. априла на Шумадија сајму.

Имали смо извесна очекивања у вези са овогодишњим Шумадијским зимским играма, али досадашњи сусрети су их превазишли, рекла је др Зорица Јестровић, директорка Центра за пољопривреду и рурални развој, организатор овогодишње манифестације. Не само учесници већ и посетиоци и гледаоци телевизијског преноса били су узраста од три до 83 године, истакла је др Јестровић, а учесници су били ти који су обележили ове игре. Било је много младих који су се укључили и на сусрете и такмичења долазили врло спремни и осим знања и вештина које су показали, дружење је било невероватно. Међу мештанима села, учесницима такмичења створена су нова познанства и пријатељства што нам је, између осталог и био циљ. Игре су оживеле село, оживели су домови културе и дружење је настављено и после игара, казала је она. Осам шумадијских села такмичиће се у полуфиналу а затим у финалу и осим победе, сви ћемо бити богатији за још једно лепо квалитетно дружење, а младим генерацијама смо представили традицију и старе обичаје.

Организатор је, ради растерећења полуфиналиста, организацију предстојећих такмичења препустио Доњој Сабанти. Сигурна сам да ће Доња Сабанта бити изузетан домаћин, казала је Јестровић и позвала све да дођу, подрже такмичаре, забаве се и друже у наступајућим такмичењима.