Најновији трендови у грађевинској индустрији представљени су на сајму грађевинастрва који је по 14. пут у Крагујевцу окупио више од 20 излагача, грађевинских компанија, произвођача и дистрибутера грађевинског материјала, опреме и алата. Сајам ће бити отворен до 25. марта.

С обзиром на то да је град Крагујевац у претходном периоду донео низ еколошких одлука, чија примена значи корак ближе статусу „зеленог“ града, у фокусу овогодишњег сајма је „зелена“ градња.

У градовима се троши 70 посто од укупне потрошње  енергије у свету и зато јесте важно да градови буду предводници у борби против климатских промена и заштите живтне средине, рекла је Ана Радојевић, енергетски менаџер града Крагујевца. Нови трендови у грађевинарству, зелена градња, нови еколошки материјали, зелена острва, зелене фасаде, кровови су начини који ће допринети да се снизи температура ваздуха у градовима али ће допринети квалитетнијем животу и очувању здравља наших суграђана. Не само зато што сајам грађевинарства има значајан утицај на развој привреде и грађевинарства као гране привреде која подстиче ангажовање 40 посто осталих привредних грана, град Крагујевац ће бити покровитељ и подржати сајам, јер доприноси бољим условима живота свих наших суграђана, казала је енергетски менаџер Радојевић.

Овогодишњи сајам грађевинарства прогласила је отвореним директорка маркетинга стамбено пословног комплекса ’’Тесла Палас’’,  Данијела Карић Милеуснић.

Изградњом Тесла Палас комплекса желели смо да Крагујевцу и Крагујевчанима донесемо нешто потпуно ново, модерно, високог квалитета а што је у светском рангу и истовремено пријатно место за живот, казала је приликом отварања Карић Милеуснић, представница компаније. Јасно је да имамо и јаку конкуренцију али наша најбоља препорука је породични посао и поштовање традиционалних вредности. Наш највећи понос је што смо први дошли у Крагујевац и на једној веома атрактивној локацији донели дух нечег модерног а пријатног и топлог по мери човека. Некретнине у Тесла Паласу, овде у Крагујевцу купило је много људи из иностранства. Модеран пројекат Тесла Палас свуда у свету презентујемо а тиме и Крагујевац и Шумадију, поручила је Данијела Карић Милесунић.

На Сајму грађевинарства излаже 20 излагача, углавном грађевинских компанија које производе и дистрибуирају све оно неопходно за грађевинску индустрију. Овај догађај је веома значајан с обзиром на то да је највећи догађај ове врсте јужно од Београда, каже Александар Штајн, директор Шумадија сајма. Град Крагујевац и Шумадија сајам организују овакве сајмове како би подстакли даљи развој грађевинске индустрије која је мотор развоја читаве земље и града. Крагујевац из дана у дан мења своје лице, гради се и ово је један од начина да допринесемо томе, казао је Штајн.

Сајам је отворен до суботе 25. марта до 16 сати. Улаз и паркинг за посетиоце су бесплатни.