Канцеларија локалног омбудсмана града Крагујевца је поптисала споразум о сарадњи са Институцијом омбудсмана за људска права Босне и Херцеговине. Реч је о важном документу који се односи на заштиту људских права а који је заснован на начелима узајамне помоћи у складу са законима и прописима обе државе.

Циљ споразума је успостављање сарадње и стварање услова у области заштите права грађана, поступање по жалбама и представкама грађана. Потписници су се сагласили да ће успоставити сарадњу ради размене искустава, добре праксе и информација у складу са својим овлашћењима.

Канцеларију омбудсмана Босне и Херцеговине у Мостару је тим поводом посетила Јелена Миливојевић, локални омбудсман града Крагујевца са сарадницима.

„Крагујевац и Мостар, као градови побратими, дуги низ година негују пријатељске односе и сарађују у многим областима, тако да је овај споразум само наставак те сарадње. Радујемо се будућем заједничком послу, размени искустава, и унапређењу рада обе Институције“, рекла је тим поводом Јелена Миливојевић, локални омбудсман града Крагујевца.

Локалног омбудсмана града Крагујевца, Јелену Миливојевић су овим поводом примиле Др Јамина Џумхур и Нивес Јукић, омбудсманке Босне и Херцеговине, а упрличен је и пријем у Градској кући са главном саветницом града Мостара, Радмилом Комадином.