Полагањем венаца на Тргу хероја код Крста и крај Споменика црвеноармејцима у Опорници обележен је Дан победе над фашизмом. Почаст палим борцима у име Града Крагујевца на Тргу хероја су одали председник Скупштине града, Мирослав Петрашиновић и заменик градоначелника, Ивица Момчиловић, док je крај Споменика црвеноармејцима то учиниo заменик председника Скупштине града, Зоран Младеновић са одборницима.

Данас обележавамо Дан победе са нашим пријатељима, са нашим суграђанима, са свим антифашистима, са потомцима славних ратника и војника који су своје животе жртвовали да би ослободили нашу земљу. Ово је битан дан због тога што је град Крагујевац град страдалник, град  херој, који се увек са поносом сећа свих оних који су положили своје животе за независност и одбрану наше земље, то је наша је дужност и обавеза. Они су  дали животе у борби против фашизма да бисмо ми данас живели у слободном и демократском свету, поручио је Петрашиновић.

Полагање венаца организовали су ГО СУБНОР-а, Покрет „Срце хероја“, Удружење „Српска браћа“ и Клуб акцијаша и волонтера Крагујевац.