Сектор нискоградње ЈКП-а Шумадија данас је извео завршне радове прве фазе асфалтирања Улице Кадињача у Месној заједници Бресница које је обишао градоначелник Крагујевца, Никола Дашић, са сарадницима.

Људи који живе у овој улици су генерално задовољни. Наравно да има оних који би желели и више и боље од тога, али ово је једна од оне кључне четири најскупље улице у граду за чије је комплетно уређење у пуном профилу потребно преко два милиона евра, рекао је градоначелник Дашић. Те цифре су равне укупним годишњим буџетима за асфалтирање и није могуће урадити само једну улицу, а у остатку града не радити ништа током целе године. Ово је потез који људима значи. Кренули смо, поручио је градоначелник, и наставићемо да радимо и остале улице тог капацитета, као што су Соње Маринковић, Вишка, Бресничка. Радићемо мало по мало, по 100, 200, 300 метара, колико је у тренутку могуће, у складу са тим како су решени имовински односи и завршени пројекти. Он је изразио очекивање да ће већина људи који ту живе бити задовољна, јер ће бар на овом потезу Улице Кадињача овог лета одахнути од велике прашине.

Комунално предузеће Шумадија, Сектор нискоградње, наставља са својим дужностима на уређењу путне инфраструктуре града Крагујевца. У Улици Кадињача, у Месној заједници Бресница, изводе се завршни радови на уградњи 150 тона асфала у ширини од четири метра и дужини од 206 метара. Претходно је извршен машински ископ каменог материјала, затим је уграђено 450 кубика каменог агрегата у ширини од пет метара, а шахте су подигнуте до нивоа коте. Вредност ових радова је 4,8 милиона динара, казао је директор ЈКП Шумадија, Марко Вујновић. За наредни период он је најавио асфалтирање улица 25. августа у МЗ Бресница, Пауна Јанковића на Денином брду, Цајгетову у Виноградима и додао да је Сектор нискоградње распоређен по приградским насељима – у Ердечу, Рогојевцу и Трмбасу. Радимо пуном паром и настављамо тако све до краја године, поручио је Вујновић.