Факултет медицинских наука Универзитета у Крагујевцу јеод Националног тела за акредитацију и обезбеђење квалитета у високом образовању добио сагласност за акредитацију студијског програма интегрисане академске студије медицине на српском и енглеском језику. Тим поводом у градској кући, градоначелник Крагујевца Никола Дашић уприличио је пријем за декана Факултета медицинских наука проф. др Владимира Јаковљевића и продекана проф. др Небојшу Здравковића.

Медицински факултет Универзитета у Крагујевцу већ дуго година је добро рангиран на Шангајској листи најпрестижнијих факултета у свету а то је оправдао и успехом акредитирања двојезичног студирања. То што ће страни студенти изабрати ваш и наш факултет као своју кућу за стицање високог образовања, Крагујевац ће на све могуће начине помоћи да буде добар домаћин и очувати углед регионалног центра али у ширем, европском смислу и стати у ред са европским универзитетским центрима, казао је на пријему  градоначелник Никола Дашић.

Универзитет у Крагујевцу и факултети, а посебно Факултет медицинских наука озбиљно предњаче у својој мисији унапређивања високошколског образовања, јесу на понос граду Крагујевцу, истакао је Дашић честитајући декану проф. др Јаковљевићу  и његовим сарадницима али и ректору проф. др Ненаду Филиповићу, истичући да је добијање акредитације интернационализација крагујевачког факултета, Универзитета а самим тим и града Крагујевца. Градоначелник Дашић је подсетио да су у последњем периоду бројни успеси на пољу образовања и науке, истичући завршетак пројекта Центара изврсности, изградњу Иновационог дисктрикта који се гради поред Дата центра и много других пројеката и програма који Крагујевац обликују у престоницу науке и образовања.

Од Националног тела за акредитацију и обезбеђење квалитета у високом образовању  Факултет медицинских наука је добио сагласност за упис у предстојећу академску годину 147 студената од којих ће 88 студената уписати на српском а 59 на енглеском језику. У цео процес биће укључено 250 наставника и сарадника са адекватним квалификацијама. Највећи интересовање је студената из Индије и Ирана, казао је декан проф. др Јаковљевић.

Добијање акредитације за интегрисане академске студије медицине на српском и енглеском језику у оквиру образовно научног поља медицинске науке представља велики корак за Факултет медицинских наука јер годинама се ради на иновацијама, оценио је декан Јаковљевић. Од 2003. године и једног студијског програма данас факултет има 13 студијских програма који се одвијају самостално и у сарадњи са другим факултетима Универзитета у Крагујевцу. Докторске студије са Економским факултетом, Факултетом инжењерских наука и програм са Факултетом педагошких наука, казао је декан ФМН проф. др Владимир Јаковљевић.

Говорећи о стратешким потезима факултета, декан Јаковљевић је истако важност што већег броја акредитованих студијских програма на енглеском језику како бисмо привукли што већи број страних студената али и ради аплицирања за међународне пројекте. То је генерално орјентација Универзитета у Крагујевцу у будућности, објаснио је проф. др Јаковљевић.