Тренутна друштвено – политичка ситуација и околности у којима би требало да се одржи Свечана седнице Скупштине града Крагујевца, биле су теме о којима се разговарало на колегијуму шефова одборничких група, који је сазвао председник Мирослав Петрашиновић.

Свечана седница Закључком је одложена за 12. мај због трагичних догађаја који су задесили нашу земљу 3. и 5. маја, а колегијум сам сазвао како би са шефовима одборничких група продискутовали о тој ситуацији и да ли је треба одложити или на који начин би било примерено да је одржимо. Иако је било речи о томе да се седница одржи без музике, прославе и што сведеније, преовладајући став због целокупне ситуације, био је да није примерен тренутак за одржавање седнице, саопштио је председник Петрашиновић.

Пословником Скупштине града предвиђено је да се на Свечаној седници додељују награде појединцима за значајна достигнућа током претходне календарске године а које смо изгласали на предлог грађана. Тим људима ми немамо право да ускратимо тај свечани тренутак. Ове године било је и предвиђено да се после Свечане седнице доделе награде „Ђурђевдански венац“ најбољим ученицима у категоријама од првог до четвртог, петог до осмог разреда основне школе и првог до четвртог разреда средње школе. Ни тим младим људима нисмо желели да ускратимо тренутак свечаности на коме би представили свој успех остварен на литерарном конкурсу чија је тема била град Крагујевац. Због тога је став колегијума шефова одборничких група Скупштине града Крагујевца и мој као првог међу једнакима да се Свечана седница одложи за неки примеренији тренутак. О термину одржавања Свечане седнице, поново ћемо одлучити заједно када тим поводом будем сазвао колегијум шефова одборничких група, саопштио је председник Скупштине града Крагујевца Мирослав Петрашиновић.