Са Европског првенства у бодибилдингу одржаног у Барселони, од 1200 такмичара и 44 репрезентације, српска је освојила две златне, једну бронзану и једно четврто место. Репрезентација Србије је бројила десет чланова од којих су четири из Крагујевца а који су уједно и постигли највеће резултате. Тиме крагујевачки клуб Олимпија чува традицију најуспешнијег боди билдинг клуба у Србији. У просторијама клуба шампионе, репрезентативце и њиховог тренера Горана Илића, дочекао је и први честитао на освојеним медаљама, Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

Једине две златне медаље са Европског првенства у Барселони, као чланови српске репрезентације, освојили су бодибилдери Олимпије, казао је Предраг Стевовић, члан Градског већа, честитајући шампионима, репрезентативцима и њиховом тренеру на резултатима. То показује да је Клуб Олимпија тим који чува традицију најуспешнијег боди билдинг клуба у Србији и који оправдава поверење које му град указује као и поверење свих оних који овде тренирају, казао је Стевовић. Медаље  оправдавају и сву ону уложену енергију, рад и труд да се направи овакав резултат. Изузетно смо поносни и сигуран сам да велики резултати ни убудуће неће изостати, а Град ће знати то да цени и подршком се одужи, истакао је Стевовић.

Горан Илић, оснивач и председник Клуба Олимпија, вишеструки првак Србије и власник бројних европских и светских медаља, тренер репрезентације Србије је оценио да је репрезентација Србије направила до сада највећи успех.

Апсолутну титулу европског првака понео је Иван Бањанац победник свих категорија који је прву званичну титулу донео у Србију и Крагујевац, објашњава Илић. Други шампион Европе је Александар Цветковић, док је Александар Живковић донео бронзу. За бод је бронза измакла Наташи Кандић која је освајала и светске и европске медаље, каже тренер Илић, истичући да није ни постојала сумња у овакве резултате. Конкуренција је била јака, ове године је учествовао велики број такмичара, преко 1200 из 44 земље Европе и у свакој категорији је, у просеку било по 25 такмичара, што говори о величини медаља које смо освојили, додаје он.  Бодибилдинг није олимпијски спорт али је први међу неолимпијским спортовима а наш клуб је прави бренд у бодибилдингу  у нашој земљи. Уз  популарност када дођу и успеси онда све то добија праву слику.

Говорећи о плановима тренер српске репрезентације каже да такмичаре очекује светско првенство у новембру и фокус ће, као и увек, бити на што бољој припреми за високе резултате репрезентативаца а Олимпија у тој екипи увек даје више од половине такмичара.