У Крагујевацу су боравили помоћник министра одбране за људске ресурсе Синиша Радовић и начелник Управе за обавезе одбране Сектора за људске ресурсе пуковник Горан Десанчић који су се у згради Градске управе састали са градоначелником Крагујевца Николом Дашићем и председником Скупштине града Мирославом Петрашиновићем.

Разлог посете представника Министарства одбране Крагујевцу био је обилазак Регионалног центра ради упознавања са радом и дефинисања основних смерница за даљи рад у пословима планирања припрема за одбрану и војне, радне и материјалне обавезе а радни састанак са представницима града Крагујевца била је прилика за разговор о досадашњој сарадњи.

Помоћник министра је казао да је Крагујевац одличан пример како локална самоуправа треба да се односи према Војсци Србије. Обе стране су изразиле задовољство степеном и квалитетом досадашње сарадње органа градске власти и територијалних органа Министарства одбране и изразиле спремност за јачање у обостраном и општем интересу.