У згради Градске управе данас је организован пријем и уручење награда добитницима конкурса „Причајмо о здрављу“ који Црвени крст Крагујевац традиционално спроводи поводом Светског дана здравља уз подршку града Крагујевца. На конкурс се ове године својим ликовним и литерарним остварењима одазвало 190 ученика основних и средњих школа, од којих је награђено шест. Најуспешнијим ауторима награде су уручили Гордана Дамњановић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту и др Љубиша Милојевић, потпредседник УО ГО Црвеног крста и председник Комисије за здравствено –просветни рад.

Град Крагујевац пружа финансијску подршку манифестаци коју Црвени крст Крагујевац традиционално спроводи већ 14 година у континуитету. У складу са агендом одрживог развоја 2020-2030, слоган кампање ове године је био „Здравље за све“. Деца су имала једну свеобухватну тему везану за здраве стилове живота и здравље уопште, за очување и заштиту животне средине и све оно што доприноси бољем здравственом стању, казала је чланица Градског већа, Гордана Дамњановић. Ово је прилика, нагласила је она, да им вредним наградама захвалимо на неизмерном доприносу и доброј пракси, имајући у виду да кроз песме и ликовне радове својим трудом мотивишу вршњаке да учествују у овом конкурсу и тако на најбољи могући начин подигну свест и дају допринос очувању и унапређењу здравља.

Ове године се прославља 75 година од настанка Светске здравствене организације под слоганом „Здравље за све“, па смо свим наставницима, пре свега матерњег језика и ликовне културе, послали овај мото као слободну тему да са својим ђацима искреирају оно што мисле да би било најпримереније, рекла је Невенка Богдановић, секретар Црвеног крста Крагујевац. Она је истакла да данашња награда има за циљ да деца буду активна и здрава и поручила им да бар 60 минута шетају у природи или било где јер је кретање основ доброг здравља.

Аутори најбољих радова награђени су паметним сатовима, а добили су их Невена Џудовић, ученица трећег разреда О.Ш. „Јован Поповић“ и Нина Николић, ученица осмог разреда О.Ш. „Живадинка Дивац“ за ликовне и Хелена Вукашиновић, ученица другог разреда О.Ш. „Мома Станојловић“, Јулија Вучићевић, ученица седмог разреда О.Ш. „21. октобар“ и Драгана Филиповић и Лука Костадиновић, ученици Медицинске школе „Сестре Нинковић“ за литерарне радове.