У четвртак, 18. маја, у нашем граду биће отворена нова књижара Установе културе „Кораци“ која ће се налази у улици Саве Ковачевића број 2. Тим поводом, биће одржано и књижевно вече Пере и Милоша Зупца у сали Прве крагујевачке гимназије у 19 сати – најављено је на данашњој конференцији за новинаре која је одржана у просторијама еКГ Инфо Дата, на којој су говорили Миљан Бјелетић, члан Градског већа за културу и Мирјана Миленковић, директорка Установе културе „Кораци“.

Имали смо жељу да проширимо обим културне партиципације, да Град Крагујевац добије један интересантан кутак у коме ћемо представити сва дела која смо подржали кроз конкурс Установе културе „Кораци“ у претходним годинама и верујем да ће то бити место окупљања крагујевачких писаца и у наредним годинама. Када говоримо о издавачкој делатности, мислим да сведочимо једном успешном раду у тој делатности, јер смо усмерили пажњу ка пољу књижевности и издаваштву у граду Крагујевцу. О томе сведочи конкурс Установе културе „Кораци“, нови књижевни програми у организацији „Корака“, Дома омладине, Куће „Ђуре Јакшића“, програми удружења грађана које подржавамо кроз конкурс подршке пројектима у области културе, као и књижевне манифестације које су већ стекле традицију, часопис за дечију књижевност „Дечије искре“ који смо обновили након 16 година паузе. Са сигурношћу можемо констатовати не само да смо усмерили пажњу већ и да имамо видљиве резултате на том пољу – казао је Бјелетић.

Много година је прошло од када је последњи пут отворена књижара у нашем граду кроз институционални оквир. Чешће смо били сведоци гашења великих књижара у граду попут „Светлости“, „Нолита“, „Просвете“... Због тога је отварање нове књижаре у граду празник за све љубитеље књиге.

Ово је велики тренутак за Установу културе „Кораци“. Очекујемо да у наредном периоду ова књижара постане пре свега један књижевни кутак у граду где ће се наћа сва наша издања, односно сва дела која су се родила у нашој кући од оснивања. Такође очекујем да ће се у нашој књижари наћи и дела писаца из других градова као и издања других установа културе.

Такође, овај простор ће бити коришћен и за одржавање књижевних вечери и место окупљања љубитења књиге – казала је Мирјана Миленковић.

Поводом отварања књижаре, 18. маја биће одржано и књижевно вече Пере и Милоша Зупца у сали Прве крагујевачке гимназије у 19 сати.

С обзиром на то да је улаз слободан, а број места ограничен и да постоји велико интересовање публике, сви заинтересовани могу да резервишу места путем мејла Установе културе „Кораци“ који се налази на званичном сајту установе www.koraci.com или лично у просторијама књижаре у улици Саве Ковачевића бр.5.