У МЗ Филип Кљајић, Сектор нискоградње ЈКП Шумадија данас асфалтира улице 25. августа и Александра Благојевића. Извођење радова обишли су данас Маја Ангеловска, чланица Градског већа за комуналне делатности и Александар Лазовић, шеф кабинета градоначеника са сарадницима.

Радови се изводе у делу насеља који је годинама уназад имао бројне проблеме и ово је показатељ да градоначелник Никола Дашић са сарадницима јако добро сагледава те проблеме и паралелно са приградом, радови се одвијају и у градском делу и сеоском подручју, казао је Александар Лазовић, шеф Кабинета градоначелника, истичући да се истовремено изводе припремни радови у селу Рогојевац и Добрача. Лазовић је подсетио на недавно завршену прву фазу асфалтирања улице Кадињача и да се наставља са решавањем бројних комуналних проблема који су се годинама нагомилавали. Да би се таква питања решавала, пре свега, истакао је Лазовић, морате педантно да издвојите и позиционирате буџет, определите средства. У улицама на територији МЗ Филип Кљајић присуствујемо асфалтирању којим људи решавају озбиљан, вишедеценијски проблем. Вредност радова је 3, 7 милиона динара динара, биће уграђено 198 тона асфалтне масе а након завршетка биће уграђене и банкине. Ово нису мала средства, али када знамо да је реч о улицама у приградском насељу са великим бројем становника и како су изгледала пре радова, заиста је нешто што једна одговорна локална самоуправа може да уради у овом тренутку и својим суграђанима обезбеди пристојне услове за живот, поручио је шеф кабинета Лазовић.

У оквиру припремних радова извршено је докопавање оштећених површина додатним каменим материјалом и данас у МЗ Филип Кљајић завршавамо асфалтирање улица 25. августа и Александра Благојевића укупне дужине 330 метара у које ће бити уграђено нешто мање од 200 тона асфалтне масе, каже Марко Радисављевић руководилац Сектора нискоградње. Улице су овом делу града су у паду и поприлично ископане. После великих киша стално смо додавали камени материјал који је на кратко или до прве следеће обилнијепадавине трајао а онда се враћао исти проблем, објашњава Радисављевић. Асфалтирањем улица трајно се решава проблем са којим су се суочавали грађани ове две улице.

Екипе и механизација ЈКП Шумадије изводе припремне радове за асфалтирање локалног пута у селу Рогојевац, а на територији села Добрача ради се пут који повезује Кутлово и Горњомилановачки пут и у наредним данима радићемо крпљење тих деоница, најавио је руководилац  Сектора нискоградње ЈКП Шумадија.