За крагујевачке малишане своја врата данас је отворио дечији авантура парк који је у оквиру пројекта „Изградња туристичко забавно-рекреативног парка Језеро Бубањ“ реализовала Градска туристичка организација средствима Министарства туризма и омладине Републике Србије и Града Крагујевца.

Дуго смо чекали авантура парк на Бубањ језеру и сада са задовољством могу да кажем да је почео са радом, казао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт, приликом обиласка Авантура парка. Деца због које све ово и градимо су презадовољна и очекујем да буде пуно током целе сезоне, додао је он захваливши се Министарству туризма и омладине које је учествовало у изградњи овог великог пројекта са 15 милиона динара уз улагање Града Крагујевца од пет милиона динара. Важно је да и деца, и родитељи, и суграђани знају да је овај простор од сада под константним двадесетчетворочасовним видео надзором јер, нагласио је Стевовић, желимо да га заштитимо и да нам деца буду безбедна. Он је подсетио и да се Авантура парк на Шумаричком језеру, у чију је реконструкцију Град Крагујевац уложио 1.700.000 динара без ПДВ-а, увелико завршава и да се наредних дана очекује и његово отварање.

Данашњим отварањем овај забавни парк уједно предајемо на управљање, коришћење и одржавање Спортском привредном друштву Раднички, рекао је директор Градске туристичке организације, Бојан Павловић. Оволико деце потврђује да смо урадили прави посао и даје нам подстрек да и убудуће сличним пројектима оживљавамо наше паркове и јачамо нашу туристичку инфраструктуру како би у томе уживали наши најмлађи суграђани, али и сви гости који дођу у наш град, поручио је Павловић.

Авантура парк на језеру Бубањ састоји се од четири целине – тјубинга, мини авантура парка, мини зип лајна, мини голф терена. До краја недеље коришћење свих садржаја ће бити бесплатно. Oд следеће седмице ће се наплаћивати карта по цени од 400 динара и важиће за оба авантура парка – на језеру Бубањ и на Шумаричком језеру.