Туристички потенцијали Крагујевца, досадашња сарадња и будући пројекти били су тема разговора државне секретарке у Министарству туризма и омладине, Милена Поповић са председником Скупштине града, Мирославом Петрашиновићем и директором Градске туристичке организације, Бојаном Павловићем, у згради Градске управе.

Налазим се на пропутовању кроз целу Србију и обилазим све туристичке организације јер ми је важно да на терену видим како оне функционишу, казала је државна секретарка, Милена Поповић. Разговор са људима је јако битан за сагледавање евентуалних проблема са којима се срећу, што министарству помаже да пронађе начине којима може да допринесе побољшању туристичке понуде и туристичког потенцијала тако да сваки град на туристичкој мапи Србије има место какво заслужује. Сматрам да сви туристи, а поготово они који долазе из иностранства, могу много тога да виде и мимо великих градова, мислим на Београд и Нови Сад.  Мој циљ је, истакла је Поповић да направимо преглед свега што у Србији може да се понуди и види, и људима покажемо колико имамо културно историјских вредности важних и ван оквира наше земље.

Најбољи вид сарадње града Крагујевца и Министарства омладине и спорта остварен је кроз пројекат на нашем  језеру Бубањ где из године у годину, из фазе у фазу, имамо све више атрактивних садржаја за све становнике, рекао је председник Петрашиновић након састанка са државном секретарком, подсетивши да је јуче отворен и најатрактивнији међу њима - авантура парк за најмлађе суграђане. Жеља и намера локалне самоуправе и ресорног министарства је да се пројекат на језеру Бубањ комплетно заврши, а данашњи састанак био је прилика и да разговарамо о развоју нових пројеката. Због тога смо, најавио је председник Петрашиновић, договарали састанке који ће се одржати у најскорије време и у које ће бити укључени представници наше Градске туристичке организациј и осталих институција, а све у циљу побољшања туристичке слике Града Крагујевца и истицања још неких локалитета и налазишта који би могли да оплемене туристичке мапе Града Крагујевца и Србије.