У Месној заједници Рогојевац асфалтиран је локални пут дужине 405 метара. Из градског буџета издвојено је 3, 7 милиона динара, а радове је обишла Маја Ангеловска, чланица Градског већа за комуналне делатности са сарадницима и директор ЈКП Шумадија Марко Вујновић.

Град Крагујевац из године у годину издваја све више средстава за изградњу и реконструкцију улица и путева у циљу равномерног развоја свих делова града као и сеоских и приградских месних заједница, каже Маја Англеовска, чланица ГВ. Она је истакла да је од посебног значаја сарадња са саветима месних заједница чије предлоге град разматра и у складу са могућностима реализује. На предлоге савета месних заједница правимо план и програм за ове радове и управо је асфалтирање локалног пута у Рогојевцу резултат те сарадње, казала је Ангеловска и подсетила да је у претходном периоду у овој месној заједници урађено насипање локалних путева, ископ канала, а у оквиру редовног одржавања замењене су сијалице јавног осветљења, уклоњене депоније. Сва улагања и радови имају јединствен циљ, а то је побољшање услова живота људи који живе на селу али и оних који желе да се врате у своја домаћинства. У наредном периоду наставићемо са таквим улагањима и у сеоским и градским и приградским месним заједницама, поручла је Ангеловска.

ЈКП Шумадија, Сектор нискоградње изводи  радове по предвиђеном плану и програму на одржавању инфраструктуре на територији града Крагујевца. У МЗ Рогојевац изводе завршни радови на асфалтирању локалног пута након припремних радова -равњања подлоге и насипања каменог материјала. На дужини од 405 и ширини три метара пута, биће утрошено 200 тона асфалтне масе. Вредност радова је 3,7 милиона динара,  казао је Марко Вујновић, директор ЈКП Шумадија.

Након завршетка радова на санацији пута у Ердечу, механизација и екипе јавно комуналног предузећа прелазе у Грошницу, Угљешницу и Винограде. У наредном периоду планирано је асфалтирање Цајгетове улице у МЗ Виногради и улица Пауна Јанковића на Денином брду, најављују из ЈКП Шумадија.

Драган Павловић, председник Савета МЗ Рогојевац у име мештана се захвалио граду Крагујевцу и ЈКП Шумадија јер је асфалтирањем решен велики проблем који су до сада имали. После сваке веће кише пут би био однет и током године по неколико пута смо морали да га насипамо. Самостално смо ископали одводне канале како би делимично решили питање, каже мештанин села. Поред асфалтирања, ЈКП Шумадија наме је помогла да очистимо растиње на једном делу пута па смо и тај споредни пут учинили проходном. То ће мештанима да олакша прилазак до својих њива и комшија, каже Павловић  и додаје да се нада помоћи на решавању још неких проблема на територији ове месне заједнице као што су путеви поред гробља, али и цркве и школе.