Фудбалерке Женског фудбалског клуба Раднички 1923, заузевши прво место на табели Прве лиге Србије, пласирале су се у највиши ранг такмичења - Супер лигу Србије за жене. За шампионке и представнике управе клуба данас је приређен пријем у згради Градске управе где су им на успеху честитали градоначелник Крагујевца, Никола Дашић и члан Градског већа за спорт, Предраг Стевовић.

У спорту, као и у животу, свако мора сам да се избори за статус. Улазак у Супер лигу јесте управо борба ових дама. Свака од њих је заслужна за тај резултат, а Град Крагујевац такав напор мора да препозна и подржи, казао је градоначелник Дашић, истакавши значај поруке која се на овај начин шаље свим младим људима. За старије генерације највећа казна је била затворити децу у кућу, а данас, подсетио је он, казна је да изађу напоље. Спорт, али и све друге активности на отвореном или у затвореним дворанама јесу оно што људе чини здравим. Да би се наша омладина формирала на прави начин потребно је да се бави спортом и пригодним стварима које исправно обликују човека, поручио је Дашић и нагласио да је то порука коју ове младе даме шаљу и да је њена вредност непроцењива.

На крају сезоне најбоље су нам приредиле наше даме и сви смо јако поносни, казао је спортски директор ФК Раднички 1923, Славко Перовић. На почетку сезоне је то на неки начин постављено као циљ. Уз финансијску помоћ Града, а највише заслугом њих самих и стручног штаба, оне су целу сезону одиграле на најпрофесионалнији начин и тај циљ оствариле, нагласио је он и додао да је за клуб то јако велика ствар пошто су сада све мушке и најбитнија женска селекција у Супер лиги. Женски фудбал иде узлазном линијом и ми ћемо се трудити да Раднички 1923 испрати ту путању, поручио је Перовић уз наду да ће све више девојчица у Крагујевцу почети да се окреће фудбалу.

Улагање у ове девојке је једна од најбољих инвестиција Града Крагујевца која се остварила на најбољи могући начин – уласком у Супер лигу, оценио је члан Градског већа, Предраг Стевовић. Нагласивши да се локална самоуправа труди да за спорт одваја колико је потребно, он је изразио наду да ће ови млади људи бити прави пример млађим генерацијама да крену њиховим стопама и остварују овакве резултате. Нама преостаје само да их подржавамо као до сада и да им аплаудирамо, рекао је Стевовић.