После колегијума са шефовима одборничких група који је сазвао председник Скупштине града Крагујевца, Мирослав Петрашиновић, донета је заједничка одлука да се Свечана седница Скупштине града поводом обележавања Дана Града - Ђурђевдана одржи у петак 2.јуна.

Одржавање Свечане седнице одложено је због трагедије које је нашу земљу задесилa 3. маја и зато је договорено да се одложи за неки други прикладнији датум. Имајући у виду да се широм Србије већ одржавају културне манифестације и да различите организације приређују догађаје на скромнији начин и ми смо донели одлуку да одржимо Свечану седницу 2.јуна, иако, казао је Петрашиновић због велике трагедије ове године неће бити најприкладнијег тренутка за свечаности.

На Свечаној седници биће додељене Ђурђевданске награде и плакете  заслужним појединцима, а новина и јако значајан тренутак је додела награда „Ђурђевдански венац“ ученицима основних и средњих школа - победницима литерарног конкурса, који је ове године расписан први пут а на тему града Крагујевца. Додела награда „Ђурђевдански венац“ биће одржана у порти Старе цркве, по завршетку Свечане седнице.

По одржавању Свечане седнице, почињу припреме за следећу редовну седницу Скупштине града Крагујевца, на којој ће једна од тема бити и ребаланс буџета за 2023. годину, најавио је председник Петрашиновић.