За потребе одржавања зелених површина у Крагујевцу а којима управља, СПД Раднички је уз подршку Града Крагујевца набавио косачицу за траву.

Кошење траве у нашем граду се обавља у договору са ЈКП Шумадијом и у складу са њиховим смерницама и ритмом рада. Вођени чињеницом да туристички капацитети самог Града обухватају зелене површине за чије је одржавање неопходно чешће кошење траве, као и да једним делом њима управља и СПД Раднички, Град Крагујевац и ово предузеће иницирали су  набавку тракторске косачице, објаснио је Стевовић.  Од данас,  додао је он, кошење травнатих површина од општег интереса за град, као што су обала Шумаричког језера, оба авантура парка и креативни парк, биће много чешће јер СПД Раднички сада има капацитета да их самостално одржава.