„Клуб беба, трудница и мама“ у Крагујевцу је одржао трећи панел по реду намењем будућим мамама а у оквиру националне кампање „Појачајмо свест о заједништву и повећању наталитета“. Велики број будућих родитеља у Скупштинској сали, од стручњака из Универзитетског клиничког центра Крагујевац педијатра-неонатолога др Јасне Мирковић и бабице Јелене Радивојевић Шовић могли су да сазнају све о припреми за порођај, како протиче дан у породилишту као и о првим минутим новорођенчета и првим данима са бебом код куће.

Ово је један од најлепших призора у Скупштинској сали која је пуна будућих мама и тата, изразила је своје нескривено задовољство др Гордана Дамњановић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту, која је у име града поздравила учеснике панела трудница.  Овакав призор и слика на најбољи начин говоре у прилог напорима нашег Града на подстићање родутељства и превазилажењу беле куге, у чему нам, поред осталих, помаже и наш дугогодишњи сарадник „Клуб беба, трудница и мама“. За једну породицу, будуће родитеље је јако значајно јачање њихових капацитета и добијање правих и правовремених информација, јер будуће маме, пре свега треба да разбију страх од порођаја, буду спремне и да знају да имају системску подршку. Скупови попут овог где им о томе говоре стручна лица из Универзитетског клиничког центра Крагујевац су прилика за то, казала је Дамњановић, која је учеснике и учеснице панела упознала о томе шта град Крагујевац обезбеђује за унапређење популацоне политике и које су мере које подстичу родитељство у нашем граду.

Иако сарађујемо са другим градовима, Крагујевац је град са којима имамо посебну сарадњу и у коме се осећамо као код куће, казала је Мелиса Османовић, председница Удружења „Клуб беба трудница и мама“ које постоји већ седам година. Јако сам задовољна бројем трудница које су дошле на нашу едукацију, а посебно због тога што су са њима и будуће тате. Из године у годину Клуб је све бројнији, а од ове године очекујемо да ћемо отворити и нашу Школу родитељства у Крагујевцу, најавила је Османовић.