Поводом завршетка школске године и Међународног дана детета ученици Основе школе „Доситеј Обрадовић“ у крагујевачком насељу Ердеч извели су поетско-музички перформанс припремљен у сарадњи са Домом омладине. Манифестацији су у име Града Крагујевца присуствовали заменик председника Скупштине града, Зоран Младеновић и градски омбудсман, Јелена Миливојевић.

Данас пре свега прослављамо Међународни дан права детета и зато смо се као институција и део локалне самоуправе потрудили да подржимо овакву акцију, казала је Миливојевић. Имајући у виду дешавања која су потресла нашу земљу прошлог месеца намера нам је, поручила је она, да више промовишемо дечија права и кроз разне активности више дружимо са децом, указујући им на значај безбедности, очувања и заштите утемељених права која прописује међународна заједница.

Међународни дан детета обележава се 1. јуна када се широм света организују манифестације које за циљ имају дружење деце и указивање на проблеме са којима се срећу.