На Ђачком тргу, 3. и 4. јуна у партнерској организацији са пријатељским и побратимским градовима Охридом, Баром и Фочом уз подршку Фонда за Западни Балкан, одржаће се Регионални фестивал младих под називом „Мала ноћна музика“.

Реч је о првом фестивалу интеррегионалног карактера имајући у виду да учешће узимају извођачи из  побратимских  и пријатељских  градова  из региона уз подршку Музичког центра, ГТО Крагујевац, ФИЛУМ-а и Музичке школе ‘’др Милоје Милојевић’’, рекао је Миљан Бјелетић, члан Градског већа за културу. Верујем да ће публика уживати јер је ово фестивал којим славимо пријатељство, поручио је Бјелетић.

Пројекат је финансиран од стране Фонда за западни Балкан у оквиру Позива за подношење предлога регионалних пројеката „Подршка промоцији регионалних активности цивилног друштва на Западном Балкану“.

Град Крагујевац, као носилац пројекта, ставља младе у центар пажње, пружајући им прилику да усвоје нова или надограде своја знања и међусобно се повежу. Циљ фестивала је подизање свести код младих о значају интеркултуралног повезивања и пружање могућности за стицање нових знања и вештина о менаџменту и дигиталном маркетингу, кроз радионице и предавања која ће бити организована у оквиру овог фестивала.

За младе ће кроз овај мултифункционалан пројекат бити организоване активности, концерти младих уметника и радионице у циљу стварања могућности младима да се боље упознају са тржиштем и потребама публике. На радионицама ће бити речи о учешћу  цивилног сектора у интеркултуралном дијалогу, интеррегионалном дијалогу и учешћу младих у креирању таквих програма. Фестивал има велики значај за град Крагујевац имајући у виду и велики број актера који учествују на овом фестивалу, додао је члан Градског већа за културу.

Фестивал је само један у низу културних догађаја који се дешавају у оквиру међународне сарадње као важном сегменту културне политике коју град Крагујевац спроводи, истакао је Бјелетић, и подсетио на изложбу ‘’Уметност сада– Kunst vor Ort'' у Народном музеју Шумадије поводом 20 година пријатељства Крагујевца и Инголштата. У Дому омладине 6. јуна биће отворена  изложба фотографија Александра Ђорђевића  „Путовање кроз Израел – уметност на улицама Јерусалима и Хаифе“, а 7. јуна у „СББ хали Језеро“, у оквиру регионалне турнеје наступиће  национални фолклорни ансамбл Коло Танец из Северне Македоније.

Радионице у оквиру фестивала оба дана одржаваће се у Бизнис иновационом центру са почетком у 10 сати, а концерти на Ђачком тргу у 20 сати. У случају кише концерти ће бити реализовани у сали Прве крагујевачке гимназије.