У оквиру Светотројичких духовних свечаности које Епархија шумадијска организује под покровитељством Града Крагујевца, у понедељак, 5. јуна 2023. године, другог дана силаска Светог духа на апостоле, традиционално ће бити обележена слава храма и Градска литија.

Свету Архијерејску Литургију са почетком у 8.30 часова ће у порти Старе цркве служити Његово преосвештенство епископ шумадијски господин Јован са свештенством, након које ће Литија кренути градским улицама.

Литија ће прећи преко Заставиног моста, затим ће се кретати улицама Лепенички булевар, Вишњићева и Краља Петра I до Крста где ће застати ради заједничке молитве, а потом поред Споменика палим борцима наставити даље улицама Саве Ковачевића, др Зорана Ђинђића, Николе Пашића и 27. марта и поново преко моста стићи до порте Старе цркве где ће бити одржан пригодни културно-уметнички програм.

Епархија шумадијска и Град Крагујевац позивају све своје суграђане да се придруже Градској литији и заједнички се помоле за напредак нашег града и спасење свих, да молитвом избришемо разлике, покажемо љубав према ближњима и, како гласи овогодишња порука, да „Молитвом измолимо добро“.

Позив за учешће у Градској литији упутили су и угледне личности из света уметности, спорта, кошаркаш Рашко Катић, глумац Књажевско-срспког театра Милош Крстовић, вокална солисткиња Катарина Богдановић, Милан Милосављевић, глумац Позоришта на Теразијама.