Савет за запошљавање града Крагујевца, којим је председавао члан Градског већа за привреду, Радомир Ерић, предложио је да почетак свих јавних позива који се реализују у оквиру Локалног акционог плана запошљавања за 2023. годину, буде 9. јун.

Тако ће, што се времена трајања тиче, јавни позив за јавне радове за особе са инвалидитетом, трајати до 17. јула, за самозапошљавање до 31. јула, а за субвенције послодавцима за запошљавање незапослених лица из категорије теже запошљивих, до 31. августа 2023. године.

За ове мере активне политике запошљавања, ове године је забележено највеће издвајање из буџета Града, од 10,4 милиона динара, што чини 55 одсто укупних средстава. Остали део у износу од 8,6 милиона динара обезбеђен је из средстава Министарства за запошљавање, рад, борачка и социјална питања.

На 22. седници Градског савета за запошљавање покренута је и иницијатива да се Средња стручна школа у Крагујевцу у будућем периоду развија као Тренинг центар, са циљем оспособљавања радне снаге и подршку запошљавању.