У порти Старе цркве, након завршене Свечане седнице Скупштине града, ученицима основних и средњих школа, добитницима литерарног конкурса „Ђурђевдаски венац“, додељене су награде. Град Крагујевац је расписао овај конкурс први пут, са циљем да код младих подигне свест о значају културно-историјског наслеђа, али и као подстицај да истражују и још више заволе свој град.

Велико је задовољство видети све вас који сте заслужено овде са нама. Ми све радимо да вама оставимо лепши град, да лепо проведете детињство, а сутра, као одрасли људи, живите у бољим условима, рекао је градоначелник Дашић у обраћању награђеним ученицима. Ви сте генерација која одраста у сасвим новој, дигиталној доби и зато је начин на који размишљате потпуно другачији од нас који нисмо имали приступ новим технологијама. Иако дигитализација у великој мери друштво чини ефикаснијим, бољим и бржим, она значајно мења свакодневни живот, приступ и комуникацију међу људима. Управо зато смо кроз овај конкурс желели да се повежемо са вама, изведемо на кратко из дигиталних садржаја и уведемо у наш град, историју, писану реч, упоредимо ваше и наше препознавање богате историје и традиције која нас прати. Састави добитника награда су нас искрено дирнули и вратили веру да упркос свему млади имају осећај за праве вредности, ту су уз нас и не морамо да бринемо коме остављамо наш град и нашу будућност, поручио је градоначелник Дашић.

Награде су добитницима уручили чланица жирија Сања Живковић и члан Градског већа за културу Миљан Бјелетић.

Циљ овог конкурса намењеног ученицима основних и средњих школа јесте подизање свести о коренима нашег културног идентитета, повезивање историје Србије са нашим градом и покушај афирмације будућих талената који на овај начин исказују своју креативност, нагласио је Бјелетић. Имајући у виду да покушавамо да градимо традицију, а да она подразумева протезање мисли, вредности, симбола кроз време, кроз векове, за почетак треба да будемо задовољни, јер је наша идеја да временом добијемо будуће писце, казао је Бјелетић подсетивши на снажну подршку коју Град Крагујевац пружа  завичајном стваралаштву, чак и онима којима је писање само хоби. Он је овом приликом истакао и изузетну сарадњу са Средњом стручном школом чија је ученица под менторством професора Дејана Петровића, овогодишњег лауреата Ђурђевданске награде, израдила скултуру за овогодишњег лауреата „Ђурђевданског венца“.